ژوئن 20, 2021
Apple Music سوییچ را به صدای بدون ضرر تغییر می دهد

Apple Music سوییچ را به صدای بدون ضرر تغییر می دهد


به روز شده: 8 ژوئن 2021 (12:38 AM ET): اپل موزیک در حال حاضر پخش جریانی بدون ضرر و ویژگی های صوتی فضایی را که قبلاً اعلام شد فعال کرده است. اگر جدیدترین نسخه iOS ، iPad OS و macOS را داشته باشید ، اکنون می توانید از آهنگ های جدید انتخاب شده با کیفیت بدون افت لذت ببرید.

شما به یک DAC با وضوح بالا بدون ضرر خارجی نیاز خواهید داشت.

اگر هنوز ویژگی های Apple Music را مشاهده می کنید ، باید مدتی صبر کنید ، زیرا این به روزرسانی از سرور Apple است که هنوز به دست شما نرسیده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پخش بدون ضرر و صدای فراگیر در Apple Music می توانید مقاله اصلی را بخوانید.


مقاله اصلی: 17 مه 2021 (10:38 صبح ET): سرویس های پخش موسیقی زیادی در آنجا وجود دارد. هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. تا کنون ، مزیت پلتفرم پخش موسیقی Tidal ارائه صدای بدون ضرر است که امکان دقت بالاتر از MP3 ، AAC یا سایر قالب های فشرده را فراهم می کند.

با این حال ، اپل به زودی آچار را پرتاب کرد و اعلام کرد که پشتیبانی از Apple Music در ژوئن 2021 در دسترس است. این شرکت همچنین نشان داد که مشترکان آن از طریق قالب Dolby Atmos به پشتیبانی صوتی فضایی دسترسی خواهند داشت.

همچنین مشاهده کنید: Apple Music: آیا ارزشش را دارد؟ تمام آنچه نیاز است بدانید.

این دو پاداش جدید هیچ گونه هزینه اضافی برای کاربر ندارد. هزینه Apple Music برای مشترکین فعلی و جدید همچنان 9.99 دلار در ماه خواهد بود.

صدای بی ضرر Apple Music

وقتی نوازندگان موسیقی خود را در یک استودیو ضبط می کنند ، نوارهای اصلی وفاداری خاصی دارند. این وفاداری هنگام تبدیل به قالب CD کاهش می یابد. این وفاداری در صورت فشرده شدن در قالب های دیجیتالی ، چه MP3 ، AAC یا سایر موارد ، بیشتر کاهش می یابد. هر زمان که وفاداری کاهش می یابد ، کیفیت صدا کاهش می یابد و این باعث می شود شنوندگان موسیقی را در حالی که هنرمند ضبط کرده است ، تجربه نکنند.

صدای بدون تلفات این مشکل را برطرف می کند. معامله این است که اندازه پرونده ها در حال افزایش است. به همین دلیل اپل مصرف کنندگان را مجبور می کند بدون استفاده از ضرر ، از قالب های Apple Music استفاده کنند. این پلتفرم برای بیش از 75 میلیون آهنگ دارای نسخه های بدون ضرر خواهد بود.

متصل: بهترین برنامه های پخش کننده موسیقی برای آندروید

در برنامه Apple Music خود باید به آن بروید تنظیمات> موسیقی> کیفیت صدا. پس از حضور ، چندین انتخاب خواهید داشت. برای سه روش پخش جریانی (Wi-Fi ، تلفن همراه و بارگیری) باید یک قالب انتخاب کنید:

  • 16 بیت در 44.1 کیلوهرتز (همچنین به عنوان کیفیت CD شناخته می شود ؛ در اکثر دستگاه ها کار می کند)
  • 24 بیت در 48 کیلوهرتز (در دستگاه های اصلی اپل و بسیاری دیگر پخش می شود)
  • 24 بیت در 192 کیلوهرتز (به DAC نیاز دارد)

بدیهی است که با افزایش اندازه پرونده ، پرونده های با بیشترین وضوح قابل توجه خواهند بود ، بنابراین هنگام انتخاب خود حتماً این مورد را در نظر بگیرید.

صدای فضایی اپل موزیک از طریق Dolby Atmos

صدای فراگیر – که گاهی اوقات صدا 360 نیز نامیده می شود – تجربه فراگیر با کیفیت در هدفون شما را تقلید می کند. در یک ضبط موسیقی ، طبل ها می توانند به گونه ای “احساس” کنند که گویی جلوی شما قرار گرفته اند ، در حالی که گیتار و باس را می توان حذف کرد. اگر یک ضبط مستقیم باشد ، غرش جمعیت ممکن است پشت سر شما باشد.

برای دستیابی به صدای فراگیر ، آهنگ ها باید در این قالب مخلوط شوند. به همین ترتیب ، هر آهنگ در فهرست موسیقی اپل از گزینه مکانی برخوردار نیست. با این حال ، اگر سعی کنید آهنگی را روی سخت افزار پشتیبانی شده پخش کنید ، نسخه فضایی به طور خودکار پخش می شود. برای پروتکل ، هدفون AirPods و Beats با تراشه H1 یا W1 از این پشتیبانی می کنند. آخرین نسخه های آیفون ، آیپد و مک همچنین از صدای فراگیر از طریق بلندگوهای داخلی پشتیبانی می کنند.

برخلاف صدای بدون تلفات از اپل موزیک ، شما مجبور نیستید درگیر شوید. این سرویس به طور خودکار مسیر مناسب را برای سخت افزار شما انتخاب می کند.

اپل نمی گوید که چند آهنگ فضایی در Apple Music وجود دارد. با این حال ، یک لیست پخش وجود دارد که شما را به سمت برخی از آهنگ ها هدایت می کند که می توانید بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *