ژوئن 20, 2021
لایحه کمبود تراشه در سنا تصویب شده است ، اما آیا مجلس نمایندگان آن را قبول می کند؟

لایحه کمبود تراشه در سنا تصویب شده است ، اما آیا مجلس نمایندگان آن را قبول می کند؟


تاکنون احتمالاً شنیده اید که جهان با کمبود تراشه های طولانی مدت برای همه چیز از اتومبیل گرفته تا تلفن های هوشمند روبرو است. کمبود یکی از دلایل بسیار دشوار خرید کنسول بازی ، کارت گرافیک و سایر روش های الکترونیکی است.

متصل: کمبود جهانی تراشه های رایانه ای توضیح می دهد: این برای شما و فناوری شما به چه معناست

هنگامی که صنعت برای اولین بار کمبود تراشه را تأیید کرد ، رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن به سرعت ابراز حمایت کرد تا از تأمین بودجه برای کمک به کاهش مشکل حمایت کند. اکنون سنای ایالات متحده گام بلندی در جهت رسیدن به این هدف برداشته است. این فقط یک لایحه تهاجمی را تصویب کرده است که میلیاردها دلار برای تولید کنندگان ایالات متحده برای کمک به مبارزه با وابستگی روزافزون صنعت به چین (از طریق بلومبرگ)

این لایحه با حمایت بسیار زیاد در مجلس سنا با کسب 38-33 رأی به تصویب رسید. چاک شومر رهبر اکثریت سنا می گوید این لایحه “به عنوان یکی از مهمترین موارد سقوط می کند [the Senate] برای مدت زمان طولانی انجام داده است “

با این حال ، اکنون این لایحه با مجلس نمایندگان روبرو است ، جایی که آینده آن کمتر قطعی است.

این لایحه برای کمبود تراشه در مقابل اتاق است ، چین را عصبانی می کند

رهبران مجلس نمایندگان ایالات متحده در مورد این لایحه اظهارات علنی نکرده اند. این بدان معنا نیست که آنها از آن پشتیبانی نمی کنند ، اما برخی از تردیدها را در مورد اینکه آیا تصویب می کند یا نه ، ایجاد می کند.

برای آنچه ارزش دارد ، سومر معتقد است که مجلس با برخی از تغییرات کنار می آید. وی پس از صحبت با نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان و ادی برنیس جانسون ، رئیس کمیته علوم ، در مورد این لایحه ، اطمینان دارد که لایحه سنا به آنچه مجلس برای خودش کار می کند نزدیک است.

سامر گفت: “این در دستور کار رئیس جمهور بایدن است و من کاملا مطمئن هستم که محصول واقعا خوبی روی میز رئیس جمهور خواهیم داشت.”

خود این لایحه 190 میلیارد دلار هزینه دارد. بیشتر آنها با هدف افزایش تحقیق و توسعه در دانشگاه ها و موسسات مشابه انجام خواهد شد. 52 میلیارد دلار اضافی برای تولید بیشتر به تولیدکنندگان محلی اختصاص می یابد.

سنا امیدوار است که این لایحه صنعت نیمه هادی را در ایالات متحده آغاز کند. یکی از مشکلاتی که منجر به این کمبود تراشه جهانی شده است ، کمبود بودجه برای توسعه داخلی است که به چین این امکان را داده است که از لحاظ ماهوی صنعت را تحت سلطه خود درآورد.

صنعت تراشه به لایحه واکنش مثبت نشان داد ، اما واکنش چین کاملاً منفی بود. به گزارش خبرگزاری رسمی شینهوا ، چین از ایالات متحده خواسته است “پیشرفت فوری” را در این لایحه متوقف کند. در این لایحه آمده است: “مسیر توسعه چین و سیاست داخلی و خارجی را ترسیم می کند و تحت لوای نوآوری و رقابت در امور داخلی چین مداخله می کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *