ژوئن 20, 2021
برخی از ویژگی های MacOS Monterey منحصر به M1 Mac است

برخی از ویژگی های MacOS Monterey منحصر به M1 Mac است


اپل طی آدرس اصلی خود WWDC 2021 چندین بروزرسانی عمده را اعلام کرد ، از iOS 15 و iPadOS 15 تا MacOS Monterey. مورد اخیر به ویژه قابل توجه است ، زیرا اولین به روزرسانی بزرگ MacOS از زمان استفاده سیلیکون توسط اپل توسط اپل است.

اکنون مشخص شده است که چندین ویژگی مهم MacOS Monterey در Mac مبتنی بر Intel موجود نیست. MacRumors متوجه چاپهای ظریف در وب سایت اپل شد ، و توضیح می دهد که فقط بیش از نیم دو ویژگی جدید منحصر به فرد M1 Mac است. در زیر لیست ویژگی های انحصاری Apple Silicon را مشاهده کنید.

  • پرتره در حالت Facetime
  • متن زنده برای کپی / چسباندن / ترجمه متن به تصاویر
  • نشانه های سه بعدی در Maps
  • کره تعاملی در Maps
  • تبدیل متن به چندین زبان (از جمله دانمارکی ، فنلاندی ، نروژی و سوئدی)
  • دیکته دستگاه (یعنی بدون اتصال به اینترنت)
  • دیکته مداوم به جای دیکته تا 60 ثانیه طولانی است

این تعداد زیادی ویژگی است که برای Mac مبتنی بر اینتل که اپل هنوز هم اکنون می فروشد ، در دسترس نیست. با این حال ، وجود دارد پیشنهادات که این کاستی ها به دلیل استفاده اپل از سیلیکون برای یادگیری ماشین درون پردازنده M1 است (پردازنده های اینتل ML سیلیکون خاصی ندارند) و به دلیل استفاده از cloud نیست.

به نظر می رسد این توضیح قابل قبولی در مورد برخی از این شکاف ها است ، زیرا اگر قصد استفاده از پردازش ابری را ندارید ، ویژگی هایی مانند متن زنده و دیکته دستگاه به ویژه به قابلیت های یادگیری ماشین محلی قدرتمند متکی هستند. قبلاً دیده ایم که Google ویژگی هایی مانند دیکته و امکان کپی / چسباندن / ترجمه متن از تصاویر را ارائه می دهد ، اما این واقعاً به اتصال به اینترنت نیاز دارد.

ویژگی های دیگر مانند نشانه های سه بعدی و یک کره زمین تعاملی برای مک های مبتنی بر Intel به صورت کاملاً تصادفی خالی به نظر می رسند. حتی حالت پرتره Facetime نیز ویژگی عجیبی است که باید توسط Intel Mac خاموش شود وقتی دیدیم که چندین سرویس تماس ویدیویی با مشخصات بالا عملکرد مشابهی دارند. مطمئناً احساس می شود که اپل با کنار گذاشتن گزینه های اینتل ، می خواهد مردم را به استفاده از Mac مجهز به Arm ترغیب کند.

با این حال ، ما امیدواریم که مایکروسافت شاهد استفاده از یادگیری ماشین سیلیکون در تراشه های رایانه ای اسنپدراگون برای آوردن ویژگی های نفیس دستگاه به ویندوز Arm باشد. تا زمانی که این شرکت عملکردهای تصادفی را به طور انحصاری برای لپ تاپ های مجهز به Arm انجام ندهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *