ژوئن 20, 2021
داشبورد عملی Android: نحوه کارکرد آن در اینجا است

داشبورد عملی Android: نحوه کارکرد آن در اینجا است


android 12 beta 2 داشبورد حریم خصوصی داشبورد حریم خصوصی 2

جیمی وستنبرگ / مرجع آندروید

در میان بسیاری از ویژگی های حفظ حریم خصوصی و امنیتی همراه با اندروید 12 ، داشبورد حفظ حریم خصوصی بیشترین کمک را به مردم می کند. این گزینه جدیدی در منوی تنظیمات است که به شما شفافیت می دهد در مورد اینکه کدام برنامه ها از مجوزهای تلفن شما همیشه استفاده می کنند.

این یک ویژگی دیرهنگام است که به نفع بسیاری از افراد خواهد بود. با این حال ، این به معنای کامل بودن آن نیست.

از دست نده: اندروید 12 عملی: شخصی ترین اندروید تاکنون

داشبورد حریم خصوصی Android چگونه کار می کند؟

منوی حریم خصوصی android 12 beta 2 در داشبورد حریم خصوصی

جیمی وستنبرگ / مرجع آندروید

در حال حاضر ، داشبورد حریم خصوصی Android فقط برای نسخه بتا دوم Android 12 در دسترس است. اگر نرم افزار صحیحی را در تلفن Pixel خود دارید ، به تنظیمات> حریم خصوصی> پانل حریم خصوصی. این گزینه دقیقاً بالاتر از مدیر مجوز قرار دارد. این دو گزینه به طور همزمان کار می کنند ، اما بعداً به آن خواهیم پرداخت.

در داشبورد حریم خصوصی یک نمودار رنگی و لیستی از مجوزهای تلفن در زیر آن مشاهده خواهید کرد. بلافاصله باید توجه داشت که برنامه های سیستم در نمودار پیش فرض موجود نیستند. باید آنها را از منوی سرریز در گوشه سمت راست بالای صفحه فعال کنید.

نمودار پای نشان دهنده تمام مجوزهایی است که برنامه های نصب شده در 24 ساعت گذشته به آنها دسترسی دارند. این قسمت مشخص است. اگر برنامه ای به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد ، به بخش “مکان” نمودار دایره ای اضافه می شود.

android 12 beta 2 board privacy board 1

جیمی وستنبرگ / مرجع آندروید

در این زمان ، داشبورد رازداری فقط جزئیات مربوط به موقعیت مکانی ، دوربین و میکروفن را به شما ارائه می دهد. همه افراد دیگر در گروه “دیگران” دسته بندی می شوند ، که در واقع اصلاً مفید نیست.

اگر می خواهید مجوزهای مربوط به موقعیت مکانی ، دوربین یا میکروفون خود را مشاهده کنید ، از لیست زیر نمودار دایره ای گزینه را انتخاب کنید. سپس یک تاریخچه “سابقه مجوز” را مشاهده خواهید کرد ، که نشان می دهد چه زمانی برنامه ها به آن مجوز خاص دسترسی داشته اند. همچنین می توانید گزینه “نمایش سیستم” را از این صفحه روشن یا خاموش کنید.

android 12 beta 2 داشبورد حریم خصوصی تاریخچه حریم خصوصی مجوزهای موقعیت مکانی

جیمی وستنبرگ / مرجع آندروید

بیایید از اجازه مکان در این مثال استفاده کنیم. صفحه سابقه مجوزها نمودار واضحی از زمان دسترسی Google ، Google Fi و Google Play Services به مکان من در 24 ساعت گذشته را نشان می دهد (من در 24 ساعت گذشته زیاد از این تلفن استفاده نکرده ام). اگر می خواستم دسترسی به مکان برنامه Google را ویرایش کنم ، می توانم برنامه را از سابقه انتخاب کرده و از آنجا تغییر دهم. یا اگر می خواستم همه مجوزهای مکان تلفن خود را مدیریت کنم ، می توانم دکمه بزرگ مدیریت مجوز آبی را در پایین انتخاب کنم.

اگر برنامه ای برای مدت زمان طولانی از اجازه استفاده کند ، این اطلاعات را نیز نمایش می دهد. من برای ارسال پیام ویدیویی دو دقیقه ای از تلگرام استفاده کردم. چندی نگذشت که تلگرام روی جدول زمانی دوربین و میکروفون من ظاهر شد که نشانگر “2 دقیقه” در زیر آن قرار داشت. این به طور بالقوه می تواند به شما کمک کند برنامه های آشفته ای را استفاده کنید که بدون اطلاع شما از مجوزهای تلفن شما استفاده و سو abuse استفاده می کنند.

سایر مجوزها مانند گزارش تماس ، تقویم و تلفن در داشبورد حریم خصوصی در دسترس هستند ، اما فاقد سابقه مفید سابقه مجوزها هستند. به عنوان مثال ، لمس گزینه مخاطبین در داشبورد رازداری به شما امکان می دهد مجوز تماس تلفن خود را مدیریت کنید ، اما نشان نمی دهد کدام برنامه ها و چه زمانی به این مجوز دسترسی داشته اند.

ما برای ارائه نظر درمورد محدودیت های شورای حفظ حریم خصوصی با Google تماس گرفته ایم و چه موقع و چه اطلاعاتی بیشتر این مقاله را به روز می کنیم.

کاشی های جدید برای تنظیمات سریع و نشانگرها در زمان واقعی

و این تمام نیست. دو ویژگی دیگر اندروید 12 به شما امکان کنترل بیشتر حریم خصوصی شما را می دهد. ما قبلاً درمورد آنها صحبت کردیم ، اما برای اولین بار است که شروع به استفاده از آنها می کنیم.

Android 12 Beta 2 دارای دو کاشی جدید برای تنظیمات سریع است: دسترسی دوربین و میکروفون. کاشی ها به عنوان یک دکمه روشن / خاموش برای این مجوزها عمل می کنند. اگر رزولوشن دوربین شما فعال است ، اما می خواهید آن را خاموش کنید ، فقط روی کاغذ تنظیمات سریع ضربه بزنید تا خاموش شود – وضوح میکروفون نیز همین است.

اندروید 12 بتا 2 نشانگر حریم خصوصی دوربین به حداقل رسیده است

جیمی وستنبرگ / مرجع آندروید

همچنین می توانید ببینید که آیا برنامه از دوربین یا میکروفون شما در زمان واقعی استفاده می کند یا خیر. هنگامی که یک برنامه (یا سیستم) از دوربین یا میکروفون شما استفاده می کند ، یک نشانگر جدید در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش شما ظاهر می شود. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید ، روی نشانگر ضربه بزنید و پیامی را مشاهده خواهید کرد که چیزی مانند “استفاده شده توسط ضبط” یا “مورد استفاده دوربین” را نشان می دهد. از آنجا ، می توانید روی این پیام ضربه بزنید تا تنظیمات وضوح تصویر را روی دوربین یا میکروفون خود به سرعت اجرا کنید.


من دوست دارم Google با ویژگی های جدید حریم خصوصی خود به کجا می رود. هیچ رازی نیست که گوگل از نظر خصوصیات حریم خصوصی برنامه و شفافیت از برخی رقبا عقب باشد و این شروع خوبی برای اکوسیستم اندروید به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *