ژوئن 20, 2021
سنسور نازک تر 50MP ، اما آیا بهتر است؟

سنسور نازک تر 50MP ، اما آیا بهتر است؟


سامسونگ یکی از سه بازیکن اصلی در فضای سنسور دوربین گوشی های هوشمند است (همراه با سونی و Omnivision) و اخیراً به لطف سنسورهای 50MP و 108MP چراغهای جلوی خود را افزایش داده است.

اکنون این شرکت سنسور 50 مگاپیکسلی Isocell JN1 را اعلام کرده است. و در نگاه اول به نظر می رسد که این شرکت طراحی نازک را بر کیفیت تصویر اولویت می دهد. سنسور تصویر جدید اندازه سنسور 1 / 2.76 اینچ همراه با 0.64 میکرون پیکسل را ارائه می دهد که نسبت به سنسورهای 50MP قبلی سامسونگ (مانند Isocell GN1 و GN2) یک قدم پایین تر است.

سامسونگ علاوه بر استفاده از آن به عنوان دوربین اصلی ، می گوید که اندازه کوچکتر سنسور ، آن را برای استفاده به عنوان دوربین تله ، فوق عریض یا سلفی مناسب کرده است. سنسور دوربین جدید همچنین می تواند از نظر سامسونگ 10 ~ از ارتفاع ماژول دوربین بکاهد (هنوز مشخص نیست که هدف مقایسه چیست) ، تأثیر دوربین را کاهش می دهد و اجازه طراحی های نازک تر را می دهد.

فراتر از یک طراحی باریک؟

اندازه و اندازه پیکسل کوچکتر باید منجر به کاهش کیفیت تصویر (به ویژه در نور کم) در مقایسه با سنسورهای 50 مگاپیکسلی و سنسورهای 12 مگاپیکسلی فوق شود. با این حال ، سامسونگ می گوید که Isocell JN1 به فناوری Isocell 2.0 مجهز است که برای اولین بار در اوایل سال جاری معرفی شد. این یک نسخه بهبود یافته از فناوری های Isocell و Isocell Plus است که باعث کاهش گفتگوی متقابل و بهبود قابلیت جمع آوری نور می شود. در واقع ، سامسونگ معتقد است که این فناوری جدید ، همراه با “پیشرفت های اضافه شده” ، حساسیت نور را برای JN1 16٪ بهبود می بخشد.

پوشش بیشتر عکس: تلفنی با دوربین عالی می خواهید؟ در اینجا چیزی است که باید جستجو کنید

این سنسور جدید همچنین از ویژگی اتصال چهار در یک پیکسل استفاده می کند و داده های چهار پیکسل 0.64 میکرونی را در یک پیکسل ترکیب می کند تا تصاویری قابل مقایسه با تصاویر گرفته شده با سنسور 1.28 میکرون 12.5MP ایجاد کند. با استفاده از فناوری Isocell 2.0 ، این نشان می دهد که نتایج در نور کم ممکن است نباشد بزرگ از حسگرهای 50MP دیگر سامسونگ خارج شد. اما ما باید اولین گوشی های دارای این فناوری را آزمایش کنیم تا ببینیم آیا واقعاً چنین است یا نه.

از دیگر ویژگی های قابل توجه Samsung Isocell JN1 می توان به فناوری ISO هوشمند برای دامنه دینامیکی بهتر ، فوکوس خودکار دو فاز فوق العاده ، فیلم 4K / 60fps و فیلم 240fps با وضوح FHD اشاره کرد.

سنسور دوربین جدید سامسونگ در حال حاضر در حال تولید انبوه است ، بنابراین احتمالاً برای دیدن اولین تلفن های دارای این قطعات مدت زیادی صبر نمی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *